Головна Новини Суд ухвалив рішення щодо продажу активів Медведчука в Україні

Суд ухвалив рішення щодо продажу активів Медведчука в Україні

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України закрила провадження, пов’язане із забороною продажу активів державного зрадника Віктора Медведчука. Це рішення стало результатом розгляду апеляційної скарги представників Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) на ухвалу ВАКС.

Про це розповідає Київ24

Міністерство юстиції України підкреслює свою стійку позицію щодо активів осіб, які підпадають під міжнародні санкції, вказуючи на наявність підстав та доказів для застосування санкційного стягнення. Відомство наголошує: безповоротне конфіскування активів можливе лише в рамках санкційної процедури за рішенням Вищого антикорупційного суду.

Значення рішення для держави

Законодавча позиція, яку займає Міністерство, покликана захистити державу від потенційних компенсацій і ризиків повернення активів їхнім колишнім власникам. Санкційне стягнення активів означає безповоротний перехід майна у власність держави без права на компенсацію для попереднього власника. Водночас, при реалізації арештованого майна у рамках кримінального провадження, у разі закриття справи без ухвали про конфіскацію, всі доходи від продажу зобов’язані бути повернуті власнику після завершення справи та зняття арешту.

Реакція АРМА та наслідки для України

8 січня 2025 року АРМА подала апеляційну скаргу на зазначену ухвалу, а 23 січня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду закрила провадження за результатами її розгляду. Глава АРМА Олена Дума висловила думку, що заборона на продаж активів Медведчука може ускладнити йому оскарження санкцій у Європейському суді. Вона також зауважила, що

«рішення ВАКС створить негативні прецеденти для інших активів, наприклад, яхти Медведчука, від продажу якої буде поповнено бюджет на мільярди гривень, включаючи наслідки для України на міжнародному рівні»

.

Варто зазначити, що міжнародні партнери можуть негативно сприймати такі українські рішення щодо зрадників. Право Європейського Союзу буде враховувати рішення, ухвалені в Україні, і посилатися на них у своїй практиці.