Головна Політика Туск заявляє, що з російського боку немає доброї волі щодо миру в Україні

Туск заявляє, що з російського боку немає доброї волі щодо миру в Україні

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск висловив тверду позицію щодо намірів російської сторони у контексті мирних переговорів з Україною. За його словами, Росія не демонструє бажання укласти справжню мирну угоду, що суттєво ускладнює пошук дипломатичного рішення конфлікту.

Про це розповідає Київ24

У своїй заяві Туск підкреслив, що «ситуація ускладнюється саме тим, що з російського боку немає й сліду доброї волі, передусім у справі якнайшвидшого припинення вогню, а по-друге, відкриття чесних мирних переговорів». Цю інформацію цитує Польське радіо, додаючи, що цей висновок базується на його аналізі ситуації та коментарях світових лідерів.

Позиція Польщі та можливі санкції

Туск зазначає, що головною метою Польщі та Європейського союзу є підготовка до нового пакету санкцій проти росії у випадку подальшої відмови від конструктивних переговорів.

“Досвід підказує, що без такого різкого тиску Путін не приступить до серйозних переговорів про мир”

,— сказав він.

Щодо повідомлень про приватну зустріч президента США Дональда Трампа з європейськими лідерами, Туск не підтвердив інформацію, що під час цієї розмови Трамп нібито зазначив, що російський президент путін не має наміру закінчити війну в Україні через переконання, що він перемагає. Водночас, він додав, що «підготовка можливого нового пакету санкцій залишається важливою для тиску на росію».

Переговори та обмін полоненими

За інформацією, узгодженою під час переговорів 16 травня у Стамбулі, Україна та росія домовилися про обмін полоненими у форматі «тисяча на тисячу». Це перший випадок за три роки, коли сторони сіли за стіл переговорів.

Україна наполягала на 30-денному припиненні вогню, однак російська сторона досі не відмовилася від своїх територіальних амбіцій. Москва прагне визнання її суверенітету над чотирма українськими областями, жодна з яких не контролюється повністю її військами. Це вважається однією з умов для початку обговорень щодо припинення війни.