У Києві радять знести Арку, встановлену на знак "дружби народів"

Головне
У Києві радять знести Арку, встановлену на знак "дружби народів"

Фахівці Українського інституту національної пам’яті перевірили, чи поширюється закон про деколонізацію на Арку дружби народів у Києві (відому нині як Арка Свободи українського народу). За їхнім висновком, цей монумент втілює імперську політику Росії і має бути демонтований.

Про це повідомили на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Підставою для експертизи став закон "Про засудження та заборону пропаганди імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії", ухвалений парламентом 21 березня 2023 року.

Фахівці інституту національної пам'яті нагадали, що Арка дружби народів була встановлена на території Хрещатого парку в Києві в 1982 році. Подію присвятили 60-річчю створення СРСР та 65-й річниці Жовтневої революції 1917 року. Сам монумент символізує "возз'єднання України з Росією". Арка зв'язувала дві скульптурні композиції: робітників ‒ росіянина та українця, що тримали стрічку з орденом "Дружби народів", та стелу з багатофігурною групою, що символізує Переяславську раду 1654 року.

У квітні 2022 року демонтовано фігури росіянина та українця з орденом "Дружби Народів". Проте, зауважують у інституті національної пам'яті, архітектурний комплекс продовжує втілювати міф про "возз'єднання" України з Росією у 1654 році. У радянські часи ці події трактували як "вічне прагнення українського народу до об'єднання з російським". Така інтерпретація радянською пропагандою спрямовувалася на знищення пам'яті про українські державницькі традиції, зокрема часів Національно-визвольної війни 1648-1657 років та Української революції 1917‒1921 років.

Як зазначають в Українському інституті національної пам'яті, попри перейменування Київською міською радою в "Арку Свободи українського народу", монумент є символом російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу.

Нагадаємо, у Святошинському районі столиці на вулиці Генерала Наумова демонтували пам'ятник радянському танку. Пам'ятник у формі башти танка був встановлений на території середньої школи № 230.

Новини

15 Квітня 2024

«окупант спробує посилити штурмові дії»

У МОН пояснили, чи можуть студенти приватних вишів виїжджати за кордон

Зеленський закликав союзників захистити Україну так само, як Ізраїль

Уряд Нідерландів обіцяє ще 4,4 мільярда євро допомоги для України

Зеленський призначив нового заступника Єрмака

Кабмін вважає недоцільним використання коштів на телемарафон для потреб ЗСУ

Зеленський призначив нового заступника секретаря РНБО

Кулеба відповів на критику ударів по російських НПЗ: «треба мислити своїми інтересами»

Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

«не можна заплющувати очі на російські ракети»

14 Квітня 2024

СКУ закликав українців у Росії долучатися до руху опору

«слід запобігти подальшій ескалації на Близькому Сході»

Для допомоги Україні у партнерів є все, потрібне тільки рішення – Зеленський

Всі новини ⇢