У Київському зоопарку за два роки побільшало тварин: кого вдалося врятувати

Головне
У Київському зоопарку за два роки побільшало тварин: кого вдалося врятувати

У Київському зоопарку станом на 2023 рок на балансі зоопарку перебувало 2050 тварин. Вдалося врятувати та реабілітувати 396 тварин у 2022 році та 102 тварини у 2023 році. У першому кварталі поточного року таких тварин вже 26.

Про це повідомив Київський зоопарк у відповідь на запит "Kyiv24в".

Надання допомоги постраждалим диким тваринам не передбачає їх обов'язкового подальшого утримання у Київському зоопарку. Наприклад, група плямистих оленів, яких врятовано 4 квітня 2024 року, після фізичного та психологічного відновлення, буде випущена на території Заповідника, який відповідає їхнім природним потребам. Такі тварини не включаються до балансу зоопарку. Друга категорія потерпілих тварин - це ті, що мають власника (зоопарки, заповідники, заказники тощо), але потребують тимчасової перетримки або лікування перед поверненням власнику.

Київський зоопарк продовжує свої програми зі збереження біорізноманіття. Наприклад, вже другий рік поспіль здійснюється випуск червонокнижних європейських хом'яків для відновлення причорноморського степу, а також готується до випуску ховрахів. Крім цього, продовжується робота з відновлення популяцій різних видів, таких як чорна лелека, зубр, лісовий кіт, рись європейська, вечірниця мала та інші.

Окрім заходів зі збереження видів, зоопарк також проводить соціальну та психореабілітаційну роботу в рамках кількох проєктів, особливо в умовах воєнного часу. Один з таких реабілітаційних напрямків втілюють у життя фахівці Київського зоопарку, де за особливою методикою відбувається спілкування учасників зі гризунами, рептиліями, комахами та іншими особливими тваринами, що спершу призводить до емоційного підйому, а далі до психоемоційного розвантаження. По цій програмі вже пройшло понад 50 тисяч учасників - це діти з постраждалих регіонів, військовослужбовці, вимушені переселенці, а також пацієнти дитячих і дорослих медичних закладів.

Нагадаємо, бегемотик Лілі з Київського зоопарку знову повернеться до свого літнього вольєра після зимового періоду. Місцеві мешканці та гості столиці запрошуються на цю подію, щоб насолодитися початком купального сезону разом з ним.

Новини

25 Травня 2024

США оголосили про військову допомогу Україні на 275 мільйонів доларів

Міністри фінансів G7 обговорюють «потенційні схеми» використання активів РФ на допомогу Україні – Bloomberg

24 Травня 2024

Рада звернулася до уряду щодо бронювання працівників оборонних підприємств – Костенко

ЄС хоче інвестувати прибутки із заморожених активів у виробництво зброї в Україні

У НАБУ і САП кажуть, що «досягли спільного бачення», як вести розслідування після «витоку інформації» – заява

Путін готовий провести переговори про перемирʼя в Україні на нинішній лінії фронту

Кабмін послабив обмеження щодо канабісу для використання в наукових та медичних цілях

«Росіянам буде складно вискакувати з домовленості». Зеленський розповів про порядок денний саміту у Швейцарії

на підготовку Харківщини до зими виділять 4 мільярди гривень, половину – з резервного фонду

«Соратниці Путіна» Матвієнко повідомили про нову підозру – СБУ

Латвієць із розслідування «Схем» про західну електроніку для російських Су пов’язаний із розробником шпигунського софту РФ

Зеленський про удар РФ по друкарні в Харкові

Попри критику правозахисників ВР ухвалила за основу законопроєкт, який обмежує доступ до судових рішень

Всі новини ⇢