у Мінагро відреагували на заяви Польщі про можливу зупинку агротранзиту з квітня

Новини
у Мінагро відреагували на заяви Польщі про можливу зупинку агротранзиту з квітня

В українському Мінагро вважають розрахунок польської сторони на можливу зупинку транзиту української продукції з квітня «неправильним із багатьох причин». Про це в коментарі Радіо Свобода заявив міністр сільського господарства Микола Сольський.

«Це, приміром, вашого сусіда, який у важкій ситуації, горить свій город, і він просить через ваш город там пройти на дорогу – і йому забороняти це робити. Це не те що неправильно з економічної точки зору – це неправильно з точку зору елементарних прав людини, торгівлі, організації тощо», - наголосив урядовець.

За словами Сольського, такий крок не має під собою й економічного підґрунтя. Транзит через Польщу, за даними профільного міністра, вимірюється кількома сотнями тисяч тонн на місяць, що дорівнює обсягам, котрі проходять через українські порти за день.

«Що робить зараз український бізнес? Він відвозить своє зерно до Одеси, там вантажить на великий корабель, привозить його до Гамбурга чи Роттердама, і потім по Рейну доставляє прямо до свого німецького клієнта. І все, чого ви тими заявами добилися, – це втратили гроші від транзиту українського зерна через Польщу», – зауважив Сольський.

Міністр також анонсував на 27 березня міжурядові консультації, а також переговори фермерських асоціацій з обох сторін – української й польської, в межах яких сторони спробують порозумітися.

«Упевнений, і наші фермери впевнені, що дев'яносто процентів тих заяв, які звучать, – це міфи. Такого немає. І це треба б сісти за столом і поговорити… Завтра у нас в Польщі велика зустріч, вона почнеться після обіду. [Буде] багато представників асоціацій з України і Польщі. Думаю, ми дуже добре підготувалися, як на мене, – в цифрах… Якщо це допоможе додатково там гасити емоції Польщі, налагодити діалог польської влади з фермерами, то ми без питань витратимо на це час, разом зустрінемося, на цифрах двадцять разів – скільки треба – доведемо й покажемо, що це безглузде, неправильне, недоцільне рішення», – резюмував Сольський.

25 березня у польському уряді висловили сподівання, що з 1 квітня транзит українського зерна закінчиться. Про це в етері Radio Lublin заявив польський міністр розвитку та технологій Кшиштоф Гетьман.

«Я також хотів би підкреслити, що щодо зерна, то ми сподіваємося – адже ми про це говорили з українською стороною – що навіть транзит, насамперед кукурудзи та пшениці, практично закінчиться після 1-го квітня”, – наголосив польський чиновник.

Новини

21 Травня 2024

Кулеба закликав партнерів розглянути збиття ракет над Україною й розблокувати удари по Росії

Нардеп Гривко відкликав свій законопроєкт щодо оподаткування громадян, які мають менше трьох дітей

Рада ЄС погодилася використати на підтримку України прибутки від заморожених активів Росії

Євросоюз не має сумнівів щодо легітимності Зеленського – Стано

президент Румунії підтвердив участь у Саміті миру

Суспільний мовник розширює власне мовлення на Першому каналі в межах телемарафону

Іспанія надасть Україні другу партію танків Leopard і ракети для Patriot – Міноборони

Голова МЗС Німеччини Бербок прибула до Києва з неоголошеним візитом

США очікують, що Україна буде використовувати американську зброю всередині країни – Остін

«Поки нічого позитивного» – Зеленський про переговори з союзниками про дозвіл на удари по РФ

«Некомфортно надсилати співчуття» – Ландсберґіс нагадав про роль Ірану у війні проти України

20 Травня 2024

Литвиненко про українську формулу миру

більше допомоги від США на підході

Всі новини ⇢