у Словаччині надали захист соратнику Медведчука

Новини
у Словаччині надали захист соратнику Медведчука

Влада Словаччини надала тимчасовий захист Артему Марчевському, який наприкінці березня був включений до списку санкцій сусідньої Чехії у зв’язку з його ймовірною роллю в організації в країнах ЄС проросійської мережі, за якою, як стверджують чеські спецслужби, стоїть проросійський український політик і наближений до російського президента Володимира Путіна Віктор Медведчук. Про це повідомляє чеське видання Deník N, а також інші медіа.

Марчевський має громадянство України та Ізраїлю. До включення до чеського списку санкцій він жив під Прагою і, як стверджується, безпосередньо керував діяльністю компанії Voice of Europe, яка є власником однойменного сайту з проросійським контентом. Спецслужби з Чехії та інших країн ЄС, як вони стверджують, встановили, що через Voice of Europe також передавалися кошти з Росії низці політиків у європейських країнах, зокрема у Німеччині.Влада Чехії запровадила санкції як проти самої компанії, так і проти двох фізичних осіб – Марчевського та Медведчука.

Після цього, як пише Deník N, рахунки Марчевського в Чехії були заморожені, а сам він мав втратити право на проживання в країні. Однак, як стверджують джерела видання, він того ж дня, коли стало відомо про санкції, поїхав до сусідньої Словаччини. З посиланням на два джерела чеська газета пише, що міністерство внутрішніх справ Словаччини надало Артему Марчевському статус тимчасового захисту. Цю інформацію виданню підтвердив адвокат Марчевського Леонід Кушнаренко.

У МВС Словаччини заявили, що займаються справою Марчевського і нададуть більше інформації після завершення розслідування. Таким чином, відомство не підтвердило та не спростувало повідомлення про надання йому статусу тимчасового захисту.

Новини

20 Червня 2024

«Дані закриті» – міністр МВС про кількість чоловіків, які від лютого 2022 року намагалися втекти за кордон

У МОЗ розповіли подробиці мобілізації медиків

CША мають намір призупинити всі відкриті замовлення на Patriot через потреби України – FT

Президент Румунії відкликав свою кандидатуру на посаду генсека НАТО

Румунія вирішила передати Україні систему Patriot

Парламентська ТСК перевірить фортифікації на кордоні з Білоруссю – Цимбалюк

До комюніке Саміту миру приєдналась ще одна країна

США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

Зеленський анонсував «рішення» для більш надійного проходження опалювального сезону 

Німеччина продовжує блокування нових санкцій ЄС проти РФ – Reuters

стверджує, що все майно «купила власним коштом»

19 Червня 2024

Кім Чен Ин на зустрічі з Путіним висловив підтримку Росії у війні проти України

каже, що треба дочекатися результатів розслідування щодо Вербицького

Всі новини ⇢