у ЄС знайшли план виходу з глухого кута щодо використання російських активів

Новини
у ЄС знайшли план виходу з глухого кута щодо використання російських активів

ЄС заявив, що нейтральні країни можуть відмовитися від плану використання прибутку від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України, повідомили шість дипломатів ЄС виданню POLITICO.

Ця пропозиція з’явилася напередодні зустрічі 27 послів ЄС у середу, на якій Бельгія, що головує в Раді ЄС, сподівається укласти угоду про розблокування фінансування для України.

Столиці, які виступають проти військової допомоги Києву, можуть обмежитися наданням гуманітарної допомоги зруйнованій війною країні, згідно з новим розповсюдженим текстом.

Це остання спроба схилити на свій бік країни ЄС, які не є членами НАТО – такі як Австрія, Мальта, Кіпр та Ірландія – і які вимагали звільнення від купівлі боєприпасів. Інші затяті критики військової стратегії ЄС – такі як Угорщина і Словаччина – також підтримують це застереження.

Європейська комісія 20 березня представила проєкт рішення щодо використання прибутків від заморожених російських активів, які мають забезпечити від 2,5 до 3 мільярдів євро на рік на озброєння України. У пропозиції йдеться про те, що 90% доходів від російських активів, заморожених у Європі, слід використати на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру. Решту 10% передати до бюджету ЄС і використати їх для підвищення потужності української оборонної промисловості.

План стосується лише 192 мільярдів євро, які зберігаються в бельгійському депозитарії цінних паперів Euroclear.

Однак відмова від участі не зніме всіх занепокоєнь. Країни ЄС, які також є членами G7 – Німеччина, Франція та Італія – найменш захоплені цією пропозицією через юридичні та фінансові ризики, сказав дипломат ЄС, який побажав залишитися анонімним. Є побоювання, що ці столиці не підтримають угоду в середу.

Якщо угода буде схвалена, це відкриє шлях до того, щоб ЄС перерахував від 2,5 до 3 мільярдів євро до липня на підтримку оборони України від російської агресії.

Новини

14 Червня 2024

Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Напередодні українського Саміту миру Путін заявив про умови припинення вогню

«Засуджуємо хвилю тиску на видання «Тексти» – Медіарух

Білорусь передавала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією в ОДКБ – Politico

Росія отримала від КНДР до 5 млн артилерійських снарядів – Міноборони Південної Кореї

США не змінили позицію щодо обмежень на удари по Росії американською зброєю

Папа Римський проведе двосторонню зустріч із Зеленським на полях саміту G7 – пресслужба

«Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

безпекова угода зі США підтверджує їхню підтримку майбутнього членства України в НАТО

Держдепартамент непричетний до публікації «Текстів» – посольство США в Україні

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

13 Червня 2024

Канада розширює санкції проти Росії

«Маємо усунути цю асиметрію заради нашої безпеки» – Ліпавський про заклик обмежити пересування російських дипломатів у ЄС

Всі новини ⇢