Міністерство фінансів України повідомило про підписання нового кредитного договору з Японією на суму 471,9 мільярда єн, що еквівалентно понад 3 мільярдам доларів США. Документ уклали міністр фінансів Сергій Марченко та голова Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в Україні Хідекі Мацунага.
Про це розповідає Київ24
Кредит у рамках ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration
Відповідно до умов угоди, кошти виділяються Україні у межах механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA), започаткованого країнами «Групи семи». Загальна сума допомоги для України у межах цього інструменту може досягнути приблизно 50 мільярдів доларів США. Обслуговування та повернення кредиту здійснюватиметься завдяки майбутнім доходам, отриманим від заморожених активів російської федерації.
«Документ передбачає надання Україні кредиту у розмірі 471,9 мільярда японських єн (понад 3 мільярди доларів США). Обслуговування та погашення кредиту здійснюватиметься за рахунок майбутніх доходів, отриманих від знерухомлених російських активів», – йдеться в повідомленні.
Японія – один із найбільших донорів України
Від початку повномасштабної збройної агресії росії, Японія надала Україні допомогу на понад 8,5 мільярда доларів. З цієї суми 955 мільйонів доларів виділено на безповоротній основі. Міністр фінансів Сергій Марченко наголосив, що реалізація механізму ERA дозволить задовольнити критичні бюджетні потреби України у 2025 році і надалі.
Механізм Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) передбачає надання кредитних коштів, забезпечених доходами від заморожених російських суверенних активів, для фінансування державного бюджету, військових витрат та відновлення інфраструктури.
Залучені від Японії кошти планується спрямувати на покриття першочергових видатків Державного бюджету, підтримку економіки та розвиток країни.
Як зазначив міністр фінансів, механізм ERA розглядається як тимчасове рішення. Україна прагне створити міжнародний компенсаційний механізм для повної конфіскації заморожених активів центрального банку росії та їх використання для відшкодування збитків, завданих агресією рф.
Варто нагадати, що попередню угоду щодо траншу сторони підписали у квітні цього року.