Головна Суспільство Виставка «Пам’ять. Діалоги» у Музеї війни присвячена історії родин та культурному примиренню

Виставка «Пам’ять. Діалоги» у Музеї війни присвячена історії родин та культурному примиренню

У Музеї війни відбудеться відкриття виставки «Пам’ять. Діалоги», яка розкриває унікальні родинні історії українських та німецьких мисткинь. Захід заплановано на 9 травня о 15:00 і відбуватиметься за підтримки Посольства Німеччини в Україні у партнерстві з Музеєм Берлін-Карлсгорст. Це важливий культурний проєкт, приурочений до Дня Європи, що спрямований на поширення діалогу між поколіннями і культурами.

Про це розповідає Київ24

Родинні історії й історична пам’ять у центрі виставки

Основою проєкту є розповіді трьох мисткинь: Поліни Кузнєцової з України, Ефи Найдлінґер і Дженні Альтен з Німеччини. У їхніх життєвих шляхах відображені перетини сімейних історій у період окупації нацистської Німеччини в Україні. Зокрема, прадід Ефи Найдлінґер, військовослужбовець Вермахту, перебував у Харкові під час Другої світової війни. Також бабуся Поліни Кузнєцової пережила сувору реальність нацистської окупації у дитинстві.

Через щоденники, фотографії, усні спогади та мистецькі рефлексії виставка порушує важливі теми колективної і родинної пам’яті, травматичного спадку й процесу примирення. Вона закликає до діалогу між поколіннями і культурами, а також сприяє збереженню історичної свідомості.

Особливі експозиції та символіка пам’яті

Кульмінацією виставки стане артінсталяція «Голоси», створена у рамках проєкту Поліни Кузнєцової «Чорнозем» у співпраці з художником Андрієм Скрипкою. У її центрі — земля, що символізує пам’ять та збереження історичних спогадів. За словами авторки, земля є матерія, яка зберігає спогади про минуле навіть тоді, коли про нього забувають люди.