Європейський Союз готується запровадити нові санкції щодо газопроводу «Північний потік-2», що з’єднує Німеччину з російською Федерацією, з метою запобігти відновленню його роботи і зменшити залежність від російського газу. За інформацією, наданою джерелами, Європейська комісія вже починає консультації з країнами-членами щодо запровадження заборони на експлуатацію газопроводів, що проходять по дну Балтійського моря. Це рішення є частиною ширшої стратегії у контексті актуальних подій у переговорах щодо припинення війни в Україні.
Про це розповідає Київ24
Головна мета санкцій – стримати повернення «Північного потоку-2» і посилити єдність ЄС щодо енергетичної політики. Важливо, що ця ініціатива має підтримку Німеччини. Канцлер ФРН Фрідріх Мерц минулого тижня у Римі заявив, що підтримує «пропозицію Комісії розпочати роботу над європейськими заходами проти «Північного потоку-2», що, за його словами, має на меті зменшити дебати всередині країни щодо можливого відродження трубопроводу.
Мета санкцій та можливі наслідки
Застосування санкцій додасть ваги позиції Європи, яка прагне зменшити свою залежність від російського газу та уникнути його повернення. Це також стане стримуючим фактором для будь-яких зовнішніх тисків з боку США або російської федерації, спрямованих на відновлення роботи трубопроводу.
“Заборона також захистить Берлін від будь-якого потенційного тиску з боку США чи росії”
Після початку повномасштабної війни Росії проти України і призупинення сертифікації «Північного потоку-2» у 2022 році, трубопровід залишився неактивним. Вибухи в вересні 2022 року зруйнували частини «Північного потоку-1» та «Північного потоку-2», що фактично зупинило їхню експлуатацію. Наступні консультації щодо 18-го пакету санкцій заплановані на цей вікенд, а підтримка рішення вимагає одностайної згоди всіх 27 країн-членів Євросоюзу.