Забудовнику вдалося позбавити статусу пам’ятки «Квіти України» в Києві

Головне
Забудовнику вдалося позбавити статусу пам’ятки «Квіти України» в Києві

Забудовнику вдалося скасувати статус пам’ятки павільйону 1980-х років "Квіти України" в Києві. ОАСК, суд першої інстанції, скасував Наказ Мінкульту та Департаменту Охорони Культурної Спадщини. Про це повідомляє ГО "Зберегти Квіти України".

"Поки всі зайняті зовнішнім ворогом, Окружний адміністративний суд міста Києва вирішив скасувати рішення Міністерства Культури та Інформаційної Політики та Департаменту Охорони Культурної спадщини про внесення “Квітів України” в реєстр пам’яток культурної спадщини. Розгляд проходив дуже швидко та за спрощеною процедурою, отже учасників справи про це навіть не мали повідомляти. Ми дізнались виключно, бо пильнували", - йдеться у повідомленні.

Таке рішення ОАСК означає, що павільйон "Квіти України" більше не має охоронного статусу, і на забудовника більше не діє припис Мінкульту про заборону будівельних робіт. Отже, забудовник зможе перетворити будівлю у скляний офісний центр.

ОАСК пояснив скасування статусу пам’ятки "Квітів України" тим, що будівля у стилі модернізму це радянська спадщина, а проєкт забудовника відповідає європейським зразкам.

У Києві знайшли печеру віку Київської Русі: забудовники можуть її знищити (ФОТО). У Києві знайдена древня Вознесенська печера часів Київської Русі з наскельними малюнками. Вона дивом збереглася, але будівництво нового ЖК може назавжди її знищити.

Печеру показали професору археології Тимуру Бобровському, який працює в заповіднику "Софія Київська". За його попередніми оцінками, ця печера приблизно часів Київської Русі, або навіть може належати до дохристиянського періоду. Фахівець наголошує на необхідності продовження досліджень.

Скандальна забудова: унікальна вежа у Києві опинилася під загрозою демонтажу. Унікальна Голосіївська вежа опинилася під загрозою демонтажу через забудову. Було обнесено парканом земельну ділянку по вулиці Генерала Родимцева, між будинками 9 та 11. За парканом опинилася і 70-річна Голосіївська водонапірна вежа – цінний взірець промислової архітектури середини ХХ століття.

Новини

19 Квітня 2024

З новим пакетом допомоги США Україна могла б перехопити ініціативу на фронті – Костенко

«Чи справді життя скрізь є однаково цінним» – Зеленський на засіданні Ради Україна-НАТО про вибір для альянсу

Зварич звернувся до польських фермерів

Китай є основним постачальником для військового комплексу Росії

рішення Фінляндії закрити кордон з Росією є питанням безпеки для всього ЄС

Парламентарі країн Балтії направили спільного листа до Конгресу США із закликом схвалити допомогу Україні

Шмигаль заявив про «зрушення» у розблокуванні військової допомоги США

Туск закликав польських фермерів відмовитися від блокування кордону з Україною

У Кремлі відмовилися обговорювати прихильника фашизму Ільїна, якого цитує Путін

США та Британія запровадили нові санкції у відповідь на атаку Ірану на Ізраїль

Трамп заявив, що виживання України важливе для США

Шольц сподівається, що НАТО знайде ще шість систем Patriot для України

Україна і Чехія почали переговори про двосторонню безпекову угоду – ОП

Всі новини ⇢