закон про«іноагентів» ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію Грузії

Новини
закон про«іноагентів» ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію Грузії

Сполучені Штати Америки засуджують ухвалення парламентом Грузії закону про «іноземних агентів» і вважають його загрозливим для євроатлантичних намірів країни, йдеться у заяві речника Державного департаменту США Метью Міллера.

«Члени правлячої партії чітко заявили, що метою цього закону є змусити замовкнути критичні голоси і знищити активне громадянське суспільство Грузії, яке слугує критичним механізмом контролю за урядом у будь-якій демократичній країні», – вказано у повідомленні.

За словами Міллера, цей закон поставив Грузію на «нестабільну траєкторію», а заяви і дії грузинського уряду несумісні з демократичними цінностями, які лежать в основі членства в ЄС і НАТО, і таким чином «ставлять під загрозу шлях Грузії до євроатлантичної інтеграції».

Читайте також: Боррель засудив насильство проти демонстрантів у Грузії

У заяві зазначили, що США підтримують грузинський народ і засуджують застосування насильства проти мирних протестів, в тому числі проти журналістів, які висвітлюють демонстрації.

Ввечері 1 травня, згідно з розпорядженням спікера парламенту Грузії Шалви Папуашвілі, у законодавчому органі посилили заходи безпеки на тлі протестів проти «закону про іноагентів».

Парламент Грузії 1 травня затвердив законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу», відомий як про «іноагентів», у другому читанні.

Багатотисячні протести проти законопроєкту, розгляд якого ініціювала «Грузинська мрія», тривають уже кілька тижнів. Перше читання законопроєкт пройшов 17 квітня.

Міжнародні партнери Грузії закликають Тбілісі відмовитись від затвердження законопроекту, повторно внесеного на розгляд до парламенту. Минулого року документ відкликали після двох днів масових протестів та зіткнень демонстрантів із силовиками.

Законопроєкт, ініційований парламентською більшістю «Грузинської мрії», оголошує неурядові та медійні організації, бюджет яких на більш як 20% фінансується з-за кордону, «організаціями, що захищають інтереси іноземної держави». Вони мають бути зареєстровані в спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію.

Неурядові та медійні організації, які фінансуються західними донорами, стверджують, що їхні доходи вже задекларовані та прозорі, тому справжня мета влади – обмежити діяльність організацій, які опікуються правами людини, питаннями корупції та іншими.

Новини

21 Травня 2024

Кулеба закликав партнерів розглянути збиття ракет над Україною й розблокувати удари по Росії

Нардеп Гривко відкликав свій законопроєкт щодо оподаткування громадян, які мають менше трьох дітей

Рада ЄС погодилася використати на підтримку України прибутки від заморожених активів Росії

Євросоюз не має сумнівів щодо легітимності Зеленського – Стано

президент Румунії підтвердив участь у Саміті миру

Суспільний мовник розширює власне мовлення на Першому каналі в межах телемарафону

Іспанія надасть Україні другу партію танків Leopard і ракети для Patriot – Міноборони

Голова МЗС Німеччини Бербок прибула до Києва з неоголошеним візитом

США очікують, що Україна буде використовувати американську зброю всередині країни – Остін

«Поки нічого позитивного» – Зеленський про переговори з союзниками про дозвіл на удари по РФ

«Некомфортно надсилати співчуття» – Ландсберґіс нагадав про роль Ірану у війні проти України

20 Травня 2024

Литвиненко про українську формулу миру

більше допомоги від США на підході

Всі новини ⇢