Головна Головне Зеленський обговорив плани розміщення іноземного контингенту в Україні

Зеленський обговорив плани розміщення іноземного контингенту в Україні

Президент України Володимир Зеленський зустрівся в Києві з керівниками військових штабів Франції та Великої Британії для обговорення питань розміщення іноземних військових сил в Україні в рамках угоди про припинення вогню.

Про це розповідає Київ24

Прогрес у домовленостях

На пресконференції Зеленський зазначив, що «розуміння щодо цієї інфраструктури» може бути досягнуте протягом місяця, а військові зустрічі відбуватимуться щотижня, аби обговорити деталі плану. Глава держави підкреслив, що з початку роботи над ідеєю «гарантій безпеки» вже проведено ряд зустрічей, і через два місяці цієї роботи команди продовжують активно діяти.

«Це не значить, що лише три країни (беруть участь – ред.): Україна, Франція і Британія – включені в цей процес. Багато інших країн – я не хочу поки що говорити кількість цієї коаліції – це буде коаліція. Я думаю, що командам потрібен ще десь місяць, ми вважаємо, що не довше. І ми будемо готові повністю з розумінням цієї інфраструктури», – сказав Зеленський.

Концепція нової місії

Зеленський також акцентував увагу на тому, що йдеться про присутність військових на землі, в небі та на морі, а також про протиповітряну оборону. Згідно з його словами, «ми будемо зустрічатись тижнями, кожного тижня», причому «не на моєму рівні, а на рівні наших військових». Обговорення включатиме багато важливих стратегічних питань, а також деталі мандату нової інфраструктури та розуміння етапів домовленостей щодо контингенту.

Командувачі військових штабів Франції і Великої Британії передадуть позиції Зеленського лідерам своїх країн та іншим учасникам прогресу. Останніми тижнями Франція та Британія провели кілька самітів з європейськими лідерами, аби розібратися в тому, які гарантії безпеки можуть бути надані Україні.

Президент Франції Емманюель Макрон зазначив, що майбутній контингент не виконуватиме функцію миротворців. Він охарактеризував ці сили як «сили для зміцнення впевненості», що в деяких українських ЗМІ описуються як «сили стримування». Відсутність чіткого визначення для цієї нової місії дозволяє країнам уникнути необхідності отримувати згоду росії на її проведення.