Президент України Володимир Зеленський здійснив візит до Франції, про що повідомив його речник Сергій Никифоров. Під час цього візиту міністр оборони Рустем Умєров також розпочав робочу поїздку до Парижа, де відбулися зустрічі з французьким колегою Себастьяном Лекорню.
Про це розповідає Київ24
Обговорення ключових напрямків співпраці
На зустрічі обговорювалися важливі питання, пов’язані з посиленням українських збройних сил, статусом військової допомоги та зміцненням безпекової підтримки. Як зазначають у пресслужбі Міноборони, акцент було зроблено на таких ключових аспектах, як:
- протиповітряна оборона (ППО)
- ракети
- боєприпаси
- авіація
- бронетехніка
- розвиток оборонно-промислового комплексу (ОПК)
- спільне виробництво озброєння
«Обговорили посилення українського війська, статус військової допомоги та подальше зміцнення безпекової підтримки», – йдеться у повідомленні.
Гарантії безпеки та підготовка до саміту
Крім того, представники України та Франції обговорили питання гарантій безпеки, необхідних для досягнення справедливого та тривалого миру в Україні та Європі. Важливим моментом є підготовка до саміту на рівні глав держав, який відбудеться під егідою Франції.
Раніше президент Франції Емманюель Макрон анонсував, що 27 березня в Парижі відбудеться саміт «коаліції охочих», на якому буде присутній і Володимир Зеленський. Згідно з інформацією агентства Bloomberg, лідери європейських держав зустрінуться для обговорення своєї позиції щодо України, а також вимог до мирного процесу.
Серед учасників саміту очікуються представники Німеччини, Італії та Польщі, а також держави, які не входять до ЄС, зокрема Велика Британія і Канада.
Перед самітом агенція Reuters зазначила, що європейські зусилля у створенні механізмів безпеки для України зміщуються від відправки військ до інших альтернатив через політичні та логістичні обмеження, а також можливу протидію з боку росії та Сполучених Штатів.
Лондон і Париж вже кілька тижнів розробляють план щодо відправки тисяч військовослужбовців в Україну для забезпечення майбутнього припинення вогню. Проте дипломати відзначають, що зростає розуміння того, що це не є найімовірнішим результатом.
«Коли Україна була в кращому становищі, ідея введення військ була привабливою. Але зараз, з огляду на ситуацію на місцях і адміністрацію США, вона не дуже приваблива», – зазначив один із дипломатів, цитуючи Reuters.