Головна Суспільство Експерт розповів про земельні махінації у Києві та їх наслідки

Експерт розповів про земельні махінації у Києві та їх наслідки

Незареєстровані належним чином земельні ділянки становлять понад 70% від загальної площі земель столиці України.

Про це розповідає Київ24

Багато незаконних забудов, зведених на комунальній землі Києва, не мають ані поштової адреси, ані кадастрового номера в реєстрі. Це свідчить про серйозні проблеми в системі земельного управління.

Зловживання в земельній сфері

Як пояснив адвокат та член Громадської ради КМДА Дмитро Калько, для столичних чиновників та забудовників ці обставини є одним із способів уникнення відповідальності.

«У комунальних об’єктах комунальної власності, об’єктів нерухомого майна, як правило, взагалі немає жодної поштової адреси. Чому? Тому що порядок вчинення реєстраційних дій, регульований постановою Кабміну, прописаний так, що не вимагається поштової адреси під час реєстрації права на комунальну або державну власність», – говорить Калько.

Відсутність адреси ускладнює процес інвентаризації земельних ділянок та дозволяє чиновникам безперешкодно здавати такі «неіснуючі» ділянки в оренду. При цьому, відсутність адреси стає важелем впливу на підприємців. Якщо орендар не сплатить відкат, його нерухомість може бути знесена, а оскарження таких дій в суді буде вкрай складним.

Виклики для правовласників

У випадку демонтажу, власнику об’єкта без поштової адреси важко довести порушення своїх прав у суді, оскільки відсутність такого реквізиту ускладнює юридичні процедури.

Дивіться журналістське розслідування схем земельної корупції в Києві у новому випуску Каштан.NEWS.