Головна Політика США очікують територіальних поступок від росії для завершення війни в Україні

США очікують територіальних поступок від росії для завершення війни в Україні

Сполучені Штати Америки в рамках мирного врегулювання конфлікту росії проти України сподіваються на певні поступки з боку Москви. Про це повідомив спеціальний посланець Кіт Келлог під час дискусійної панелі на Мюнхенській конференції з безпеки.

Про це розповідає Київ24

Келлог наголосив на важливості територіальних поступок з боку президента рф Володимира Путіна, хоча не уточнив, які саме регіони можуть бути предметом переговорів. Він зазначив:

«Деякі територіальні поступки – це може бути згода відмовитися від застосування сили в майбутньому. З політичного боку… ми хочемо спробувати змусити його до дій, які йому некомфортні».

Келлог також звернув увагу на зовнішньополітичні відносини росії з КНДР, Іраном і Китаєм, які, на його думку, використовуються для підтримки агресії проти України. Він підкреслив:

«Ми спробуємо розірвати союзи, які він зараз має. Він має союз із Північною Кореєю, Іраном, Китаєм, яких раніше не було, тобто не було чотири роки тому».

Цього тижня у Держдепартаменті США повідомили про заплановані візити Кіта Келлога до Німеччини, Бельгії й України з 13 по 22 лютого. Метою його візиту є «просування мети президента Трампа щодо забезпечення миру через силу в Україні та захисту інтересів національної безпеки США».

Президент США Дональд Трамп також підкреслив важливість укладення угоди з Україною, яка забезпечить доступ до рідкісноземельних мінералів, які використовуються в електроніці. У відповідь на це, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до укладання угоди зі США та потребує відповідних гарантій безпеки від своїх союзників.

Президент зазначив, що до 20% мінеральних ресурсів України, включаючи близько половини родовищ рідкісноземельних елементів, нині перебувають під російською окупацією. Він висловив побоювання, що москва може відкрити доступ до цих ресурсів для своїх союзників – Північної Кореї та Ірану.