Директор Національної економічної ради Кевін Гассетт повідомив, що 90-денна взаємна тарифна пауза стала результатом «добросовісних розмов», і зазначив, що близько 15 країн висловили «чіткі» пропозиції щодо співпраці зі США.
Про це розповідає Київ24
«Пауза була заснована на добросовісній розмові. Я мав розмову з президентом і президентом Швейцарії вчора вранці, яка була неймовірно приємною», – зазначив Гассетт, якого цитує СNN.
Очікування економічних змін
Економічний радник висловив сподівання на «значний рух» світових лідерів у напрямку Білого дому в найближчі тижні. «Торговельний представник Сполучених Штатів поінформував нас, що на сьогодні існує, можливо, 15 країн, які представили чіткі пропозиції, які ми аналізуємо, розглядаємо, та вирішуємо, чи є вони достатньо хорошими, щоб представити президенту», – додав він.
Обговорення угод з союзниками
Гассетт також зазначив, що на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів обговорюватиметься питання досягнення торговельних угод із союзниками для спільного протистояння економічним викликам з боку Китаю.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня оголосив про запровадження мит на товари, які імпортуються до Сполучених Штатів, що спричинило падіння фондових ринків у всьому світі.
Однак 9 квітня Трамп оголосив про 90-денну паузу та «суттєве зниження» взаємних тарифів на товари з 75 країн. Водночас він анонсував підвищення тарифів на китайські товари до 125%, звинувативши Пекін у «відсутності поваги» до світових ринків.