Заморожування фінансування, впроваджене адміністрацією президента США Дональда Трампа, вже починає мати негативні наслідки для міжнародних зусиль, спрямованих на притягнення росії до відповідальності за можливі воєнні злочини в Україні. На це вказує агенція Reuters, посилаючись на кілька джерел та документ, пов’язаний з Україною.
Про це розповідає Київ24
За інформацією видання, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну вже порушено понад 140 тисяч кримінальних справ, що стосуються воєнних злочинів. У розслідуваннях активно брали участь міжнародні ініціативи, які фінансувалися США, зокрема Група консультантів зі злочинів проти людяності в Україні (Atrocity Crimes Advisory Group, ACA).
Наслідки для міжнародних ініціатив
Згідно з інформацією, наданою співрозмовниками Reuters, через заморожування фінансування припинено роботу близько 40 експертів з Міжнародної ініціативи кримінального правосуддя Джорджтаунського університету, які були головними виконавцями програми ACA. Це призвело до серйозних затримок у розслідуваннях.
Крім того, під загрозою опинилися шість проектів, що фінансуються США в Офісі генерального прокурора України. Як повідомляють джерела, щонайменше п’ять з цих проектів вже зазнали замороження фінансування через затримки платежів.
Проблеми для неурядових організацій
Необхідні ресурси постраждали також і в українських неурядових організаціях. Представники деяких з них повідомили, що їхня діяльність, пов’язана зі збором доказів від жертв та документуванням збитків, ускладнена або призупинена.
Після повернення до Білого дому Дональд Трамп підписав указ, що передбачає призупинення всіх американських програм допомоги іноземним державам, неурядовим та міжнародним організаціям на термін 90 днів. За цей час його адміністрація планує оцінити ефективність цих програм у контексті зовнішньої політики США.
«Фінансування щонайменше п’яти з них уже заморожене через затримки платежів».