Головна Суспільство Зурабішвілі про вибори в Україні: остерігайтеся російських маніпуляцій

Зурабішвілі про вибори в Україні: остерігайтеся російських маніпуляцій

Саломе Зурабішвілі, п’ята президентка Грузії, висловила побоювання щодо можливих виборів в Україні, які, на її думку, можуть стати інструментом у руках росії. Вона поділилася своїми міркуваннями під час бесіди з Радіо Свобода на Мюнхенській безпековій конференції.

Про це розповідає Київ24

«Ми були випробувальним майданчиком для російської гібридної стратегії через вибори – як завойовувати країни. Вони застосовують це не лише до Грузії, але й до Румунії, можливо, завтра до Молдови. І коли йдеться про вибори в Україні, це, безумовно, той спосіб, яким росія, не вигравши війну і не будучи впевненою у перемозі на мирних переговорах, спробує перемогти Україну. Тож остерігайтеся виборів, готуйтеся до виборів, і жодних виборів зараз в Україні», – заявила Зурабішвілі.

Вона також додала, що проведення виборів в Україні в нинішній час лише послужить інтересам росії. Зурабішвілі зазначила, що важливо бути обережними та підготуватися до можливих маніпуляцій.

Нагадаємо, що партія «Грузинська мрія», яка в 2024 році фактично зупинила європейську інтеграцію Грузії, прийшла до влади завдяки демократичним виборам у 2012 році. Проте результати парламентських виборів у жовтні 2024 року викликали значний резонанс, адже опозиційні сили звинуватили владу у фальсифікаціях.

13 лютого Європарламент ухвалив резолюцію, що містить заклик до запровадження персональних санкцій проти олігарха Бідзіни Іванішвілі та інших представників владної партії. У документі також підтверджується легітимність Саломе Зурабішвілі як президентки Грузії.

Від листопада 2024 року в Грузії тривають масові протести, спровоковані заявою прем’єр-міністра Іраклі Кобахідзе про призупинення переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. У грудні того ж року мітинги біля будівлі парламенту неодноразово переростали у запеклі сутички між протестувальниками та правоохоронцями, внаслідок яких сотні людей отримали травми.

Більше 400 опозиціонерів були затримані за адміністративними правопорушеннями, а 53 активістам висунули серйозні звинувачення в «груповому насильстві» та пошкодженні державного майна.